Potęga blockchaina

Wirtualna waluta bitcoin zaczęła rewolucję, której zasięg zdaje się wykraczać poza możliwe analizy. Pojawiają się coraz to nowsze pomysły na wykorzystanie blockchaina. A co ciekawe, najczęściej kończą się pełnym powodzeniem! Do czego obecnie używa się idei blockchain? W których dziedzinach już się sprawdziła a co jeszcze przed nią?

 

Idea blockchaina to rewolucyjny sposób na zabezpieczenie nie tylko operacji finansowych. To cały system, który może zrewolucjonizować dostawy, sieci a także cyfrową tożsamość. Blockchain pozwala dywersyfikować ryzyko na wielu poziomach i to w sposób do tej pory niespotykany.

 

Blockchain zwalcza biurokrację

 

Pierwszym krajem, który wprowadził do swoich urzędów technologię blockchaina jest Estonia. Powstała Distributed Ledger Technology przyspiesza i zabezpiecza przepływ informacji pomiędzy różnego rodzaju urzędami w tym państwie. Sukces tego pomysłu zachęca władze Estonii do wprowadzenia blockchaina na szerszą skalę.

 

Duże firmy i smart contact

 

Największe korporacje wprowadzają na coraz większą skalę automatyzację kontaktu ze swoimi klientami. Technologia blockchain jest w tym bardzo pomocna gwarantując bezpieczeństwo takich relacji i pozbawiając konieczności uczestnictwa pośredników.

 

Follow My Vote w służbie demokracji

 

Jest to system stworzony z myślą o zabezpieczniu głosowania online. Obecnie szczególnie zyskuje na znaczeniu w krajach, gdzie istnieje ryzyko fałszowania wyborów a w przyszłości zapewne zdeterminuje wybory i referenda. Możliwość głosowania w zaciszu własnego domu, bez żadnych nacisków a z zachowaniem pełnej anonimowości jest jego głównym atutem.

 

Blockchain przeciw złodziejom

 

Na tej technologii opiera się coraz więcej aplikacji, dzięki którym można sprawdzić źródło pochodzenia danych produktów. Istnieje już aplikacja CarVertical, dzięki której można sprawdzić czy nabywany samochód nie widnieje w europejskiej bazie aut kradzionych. Natomiast wśród amatorów kamieni szlachetnych coraz bardziej popularną się staje aplikacja Everledger, w której nabywcy dokładnie opisują swoje skarby. Dzięki temu tworzy się ogromna baza danych ze szczegółowymi informacjami na temat każdego pojedynczego kamienia, co w razie kradzieży jest nieocenionym źródłem informacji.

 

 

Nad adaptacją technologii blockchain intensywnie pracują również przedstawiciele innych dziedzin nauki, rozwoju, przemysłu, biznesu i temu podobnych. Najprawdopodobniej na tej technologii do końca 2019 roku będzie się opierać zabezpieczenie danych w chmurze. Dostawcy takich usług intensywnie już nad tym pracują. Internet rzeczy również otwiera się na zastosowanie blockchaina. Blockchain zatem ma charakter iście innowacyjny. Technologia ta jest Ci znajoma? Masz pomysł na jej wykorzystanie, który nas zaskoczy? >>> Skontaktuj się z nami <<<

 

Masz pomysł na biznes?

Skontaktuj się z nami, zobaczymy co możemy dla Ciebie zrobić.

Newsletter
Bądź na bieżąco.
Bez spamu - tylko ważne informacje.
[FM_form id="1"]