Wolfs FPE zaprezentowany w Kijowie na Międzynarodowym Wschodnioeuropejskim Forum „Innowacyjna Gospodarka i Nauka”

Od 22 do 24 listopada 2016 roku w Kijowie trwało Międzynarodowe Wschodnioeuropejskie Forum „Innowacyjna Gospodarka i Nauka” i było to największe spotkanie polsko-ukraińskich gospodarek jak do tej pory. Przedstawiciele rządów, Komisja Europejska i ponad 1000 przedsiębiorstw z obu krajów w największym centrum kongresowym Ukrainy, a wśród nich Anna Nietyksza, Dyrektor ds. Relacji z Inwestorami Wolfs Fundusz Private Equity S.A.

 

Międzynarodowe Forum było miejscem spotkań dla innowatorów, wynalazców, producentów, a także dla potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani modernizacją technologiczną procesów produkcyjnych czy przyspieszenia projektów inwestycyjnych. Przez dwa dni było to wymiana myśli i pomysłów między ekspertami z różnych gałęzi przemysłu, a także instytucji finansowych Ukrainy, Polski i Chin, z liderami politycznymi Ukrainy na czele.

To niesłychanie symboliczne wydarzenie. Po raz pierwszy na taką skalę mieliśmy okazję porozmawiać o realnych rozwiązaniach dotyczących współpracy przedsiębiorstw i regionów obu krajów – mówi Anna Nietyksza.

 

Wydarzenie powstało dzięki wspólnemu wysiłkowi International Exhibition Centre, Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Narodowej Akademii Nauki w Ukrainie, wiodące politechniki i uczelnie techniczne Ukrainy i Polski, oraz jedynego partnera strategicznego i współorganizatora – program POLSKA 3.0.

 

W trakcie Forum zostało omówionych wiele zagadnień związanych ze wzrostem gospodarczym Polski i Ukrainy, a wśród prelegentów znaleźli się znakomici eksperci z Polski, jak również przedstawiciele Komisji Europejskiej.

 

Możliwość zaprezentowania potencjału, innowacyjnych rozwiązań i możliwości strukturalnych dla obu rynków było priorytetem. Komercjalizacja wiedzy i wdrażanie innowacji w przedsiębiorstwach to kierunek, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie w aspekcie rynku inwestycyjnego. Dobrą praktyką w tych działaniach mógł się pochwalić Wolfs FPE – komentuje Anna Nietyksza.

 

W trakcie Forum zostały poruszone tematy kluczowe dla obu stron, w tym m.in. dotyczące rozwoju polskiej i ukraińskiej myśli technicznej – współpraca przy realizacji wspólnych projektów oraz czerpanie ze wzajemnych zasobów, a także wystawa najbardziej innowacyjnych rozwiązań oraz najnowszych odkryć nauki, wypracowanych w ramach uniwersytetów i politechnik. Anna Nietyksza w prelekcji zaprezentowała także nowy kierunek działań Wolfs FPE: Wolfs Technology Fund, jako przykład otwarcia się na nowe rynki inwestycyjne i wciąż niewykorzystany potencjał na dynamicznie rozwijającym się rynku nowych technologii.

 

Forum towarzyszyły Targi Wystawiennicze w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie, gdzie można było zobaczyć produkty i usługi ponad tysiąca wystawców, w tym ponad 200 przedsiębiorstw z Polski.

 

Dodatkowo w ramach wydarzenia nastąpiło oficjalne otwarcie programu UKRAINA 3.0, który będzie realizowany przy współpracy Polsko-Ukraińskiej, stanowiąc lustrzane odbicie programu POLSKA 3.0 – największego projektu powojennej Polski, a zarazem jednego z największych projektów w Europie, zainicjowanego przez klastry, skupiające tysiące polskich przedsiębiorstw.

 

Zdjęcia i pełną relację można zobaczyć też >>TUTAJ<<

__________________________________
Biuro prasowe Wolfs Fundusz Private Equity S.A.

foto: Andrzej Voigt
dodatkowe info: Zespół Prasowy Polska 3.0

Masz pomysł na biznes?

Skontaktuj się z nami, zobaczymy co możemy dla Ciebie zrobić.

Newsletter
Bądź na bieżąco.
Bez spamu - tylko ważne informacje.
[FM_form id="1"]