“ Biznes, bardziej niż jakiekolwiek inne zajęcie,

polega na nieustannej kalkulacji,

doskonaleniu się w sztuce przewidywania. ”

Henry R. Luce

Wolfs w liczbach
Stawiamy na wymierne efekty.

8

lat

WSPIERAMY
KREATYWNE POMYSŁY

64

mln

DOTYCHCZASOWY KAPITAŁ
INWESTYCYJNY

12

firm

KTÓRE DO TEJ PORY
OTRZYMAŁY WSPARCIE

64

dni

ŚREDNI CZAS OD PIERWSZEJ
ROZMOWY DO INWESTYCJI
Zespół Wolfs Fundusz Private Equity

Naszą siłą są ludzie z doświadczeniem.

Wolfs FPE tworzą ludzie z pasją, którzy zdobywali doświadczenie prowadząc własne firmy, tworząc startupy a także działając na rynku funduszy kapitałowych.

LESZEK FORYTTA

LESZEK FORYTTA

CEO

Leszek Forytta jest doświadczonym przedsiębiorcą z pasją do rynków kapitałowych. Founder giełdowego funduszu nieruchomości Wolfs Technology Fund S.A. (dawniej Graphic S.A.). Od dwudziestu lat działa na rynkach kapitałowych w Polsce i za granicą. Aktywny i doświadczony inwestor giełdowy. Jest jednym ze współtwórców i współudziałowców funduszu Carpathia Capital, który wchodzi w skład rynku Aero, dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom, będący rumuńskim odpowiednikiem polskiego NewConnect. Jest członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz konsultantem spółek giełdowych i autoryzowanych doradców rynku NewConnect w zakresie pozyskiwania strategicznych inwestorów oraz planowania IPO.

MICHAŁ KRZYŻANOWSKI

MICHAŁ KRZYŻANOWSKI

PREZES ZARZĄDU

Konsultant biznesu. Ekspert w zakresie zarządzania finansami, controlingu i zarządzania ryzykiem. Wieloletni Dyrektor finansowy i administracyjny w firmie WARBUD S.A., gdzie nadzorował działalność służb finansowych, prawnych, HR, informatycznych, ubezpieczeniowych i administracyjnych. Członek rad nadzorczych i zarządów wielu spółek, m. in. wiceprezes zarządu Warbud Beton, ABM Solid S.A., członek zarządów Bud-Inż. oraz Polonia Warszawa S.A., a także wiceprzewodniczący rady nadzorczej Invest-Park. Obszary eksperckie: rynki kapitałowe, wprowadzanie spółek na rynek papierów wartościowych i pozyskiwanie kapitałów, zarządzanie ryzykiem, międzynarodowe standardy rachunkowości (MSR) oraz sprawozdań finansowych (IFRS), zarządzanie strategiczne, restrukturyzacja i transformacja organizacji, ocena projektów inwestycyjnych.

TOMASZ KOPACZ

DYREKTOR HANDLOWY / WSPÓŁWŁAŚCICIEL

Swoje doświadczenie ugruntował poprzez pracę w bankowości i wieloletnią pracę w instytucjach ubezpieczeniowych jako dyrektor zarządzający procesami sprzedażowymi. Doskonale wyszkolony przez najwybitniejszych specjalistów z Polski i zagranicy. Tworzył od podstaw Vienna Life TunŻ S.A. Do 2009 roku pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Sprzedaży na Polskę w Compensa Życie TU S.A. ,gdzie był odpowiedzialny za strategię, zarządzanie sprzedażą. Umiejętności interpersonalne i talent do zarządzania sprawiają, że jest pożądanym partnerem biznesowym oraz sprawnym managerem.

RADOSŁAW STAWIARSKI

CZŁONEK RADY NADZORCZEJ

Mieszkający od lat w Wielkiej Brytanii doświadczony biznesmen, ekspert od spraw rynków walutowych, specjalista prawa pracy, wieloletni praktyk w zakresie doradztwa i consultingu dla MŚP. Dyrektor zarządzający i właściciel odnoszących sukcesy brytyjskich spółek z branży deweloperskiej, księgowej, medialnej oraz FinTech. Zatrudnia niemal 150 osób, zarządzając jedną z największych na Wyspach Brytyjskich agencją pracy dla kierowców. Za swoje największe osiągnięcie biznesowe uważa stworzenie firmy Ferpay - wyróżniającej się w sektorze pozabankowych transferów pieniężnych marki odpowiedzialnej za finanse rozsianej po całym świecie Polonii. Innowacyjność instytucji posiadającej specjalistyczne, międzynarodowe licencje opiera się również na działalności konkurencyjnego cenowo kantoru wymiany walut oraz tzw. wirtualnego portfela umożliwiającego handel dewizą na żywo.

Od lat wspiera finansowo i merytorycznie inicjatywy Polonii w Wielkiej Brytanii systematycznie obejmując kuratelą brytyjską zbiórkę WOŚP, polskie szkolnictwo oraz eventy o charakterze społeczno-kulturalnym.

IGOR KIRKUSH

IGOR KIRKUSH

PEŁNOMOCNIK ZARZĄDU

Działa w branży od 2004 roku. W tym czasie zorganizował i uruchomił kilka firm na Ukrainie, które działają do tej pory. Pracował ze startupami, był ekspertem i konsultantem w kilku projektach. Ma własny program serwisowy "Na starcie" - pomaga zespołom z innowacyjnym produktem lub usługą w dowolnej branży wejść na rynek europejski stworzony na platformie Startup.Network.

ANDREW KIRKUSH

PEŁNOMOCNIK ZARZĄDU

Od 2011 roku mieszka w Polsce, gdzie zdobył cenną wiedzę i doświadczenie w zakresie międzynarodowych rynków finansowych, marketingu i zarządzania. Zorganizował Międzynarodową Bitwę Startupów w Warszawie wraz z Startup.Network i Startup Academy. Pracował również jako pośrednik w Teletrade Warsaw, później jako kierownik ds. Rozwoju w Eurostudent. Obecnie pomaga ukraińskim przedsiębiorcom w inwestycjach na polskim rynku biznesowym.

ROBERT OSTAREK

CZŁONEK RADY NADZORCZEJ

Wieloletni dyrektor, kontroler i analityk finansowy współpracujący w największymi polskimi spółkami by wymienić jedynie Stradom S.A., Ematech S.A. czy Zakłady Azotowe S.A. w Chorzowie. Posiada doświadczenie w restrukturyzacji i pozyskiwania nowych źródeł finansowania dla przedsiębiorstw, kontrolingu należności oraz płynności finansowej, a także z zakresu negocjacji z kontrahentami na szczeblu międzynarodowym.

Posiadacz prestiżowego certyfikatu CIMA - Certificate in Business Accounting (C01 – C05 - podstawy rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, matematyki biznesowej, ekonomiki przedsiębiorstw oraz etyki, ładu korporacyjnego i etyki w biznesie)

Absolwent Akademia Ekonomicznej w Katowicach na Wydziale Zarządzania, a także podyplomowych studiów z zakresu Inżynierii Finansowej i Bankowości. Dyplom: Mastere Specialise Banque et Ingenierie Financiere wydany przez Conference des Grande Ecole w Paryżu. Ukończył także kurs dla kandydatów na członków do Rad Nadzorczych spółek Skarbu Państwa zakończony egzaminem państwowym organizowanym przez Międzynarodową Szkołę Finansów i Bankowości w Katowicach.

RITA KURPISZ

DYREKTOR PROJEKTÓW

Doświadczenie biznesowe zarządcze zdobywała pracując m.in. w: QUEST Change Managers zarządzając samodzielnie zespołem i obszarem biznesowym jako Dyrektor projektu "Quest for English”. W tej samej firmie jako ekspert ds. komunikacji budowała algorytmy sprzedaży i obsługi klienta dla firm (m.in. WIMED, Max-Fliz). W Electronic Wholesale Trading, jako menedżer firmy, rozwinęła sieć sprzedaży rozbudowując organizację oraz zwiększając zyski firmy. Przygotowywała plany strategiczne i rozwojowe, realizowała działania operacyjne.

ANNA URBANIAK

ANNA URBANIAK

DYREKTOR ADMINISTRACJI

Doświadczony menedżer, coach w obszarach rozwoju kariery i relacji interpersonalnych. Zaangażowana od wielu lat w działalność biznesową związaną z rynkiem finansowym. Szkoleniowiec, specjalista w przeprowadzaniu procesów rekrutacyjnych i budowaniu struktur sprzedażowych. Inwestor, Członek Zarządów i Rad Nadzorczych.

TADEUSZ PAWLISZEWKI

CZŁONEK RADY NADZORCZEJ

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wpis na listę radców prawnych uzyskał w 1993r. Zawód radcy prawnego wykonuje w ramach prowadzonej Kancelarii, której początki należy datować na rok 1999. Tadeusz Pawliszewski specjalizuje się m. in. w problematyce prawa handlowego (zakładanie i przekształcanie podmiotów gospodarczych, obsługa prawna organów spółek handlowych) oraz prawa bankowego i egzekucji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w występowaniu przed sądami. Zasiada w organach nadzorczych spółek m.in. w Radzie Nadzorczej Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o. o. i Komsta Okna i Drzwi Spółka Akcyjna.

Inwestujemy przede wszystkim w ludzi.
Newsletter
Bądź na bieżąco.
Bez spamu - tylko ważne informacje.
[FM_form id="1"]