User Interface i User Experience w natarciu!

Szukacie inspiracji do założenia własnego startupu? Przedstawiamy Wam dziś dwa zagadnienia, które to, co najlepsze wciąż mają przed sobą. Zupełnie jakby stara, poczciwa kanapa, trafiła na tapicerski warsztat. Niby później te same sprężyny podobnie piją w niektóre części ciała ale jednak dłoń przyjemnie pieści aksamitna alkantara. Podobnie mogą nas uwierać dobrze znane zasady UI i UX ale uwierzcie, że w 2019 można im dać nowe życie!

 

Nim zasiądziecie w fotelu inwestora, który też pewnie niejedno przeżył, warto przeanalizować czy Wasz pomysł odpowiada na zapotrzebowanie najnowszych trendów technologicznych? Może się okazać, że to, co innowacyjne Wam się zdaje już od jakiegoś czasu za takowe nie uchodzi a paradoksalnie to, co już dobrze znacie właśnie odkryje przed Wami szereg możliwości. Bierzemy więc na warsztat UI i UX!

 

Stare, poczciwe UI

Innymi słowy User Interface. Stanowi ono o stworzeniu języka, który umożliwi komunikowanie się użytkownika z oprogramowaniem. A powstaje on w oparciu o wizualne elementy aplikacji czyli menu, galerię ze zdjęciami, strefy tekstowe oraz właściwą kolorystykę. Bywa, że aby komunikacja przebiegała sprawnie trzeba zaangażować fizyczne elementy, takie jak klawiatura, dotykowy ekran czy też specjalnie dedykowane temu urządzenia.

 

Przyjemne UX

Rozszerzenie nazwy to User Experience. Jest to zagadnienie opisujące mechanizmy mające na celu usprawnienie komunikacji stworzonej przy pomocy UI. Ma ono na celu sprawienie, aby korzystanie z produktów IT było jak najbardziej intuicyjne a nawet przyjemne. Osiąga się to w oparciu o wielokrotne testy, najlepiej na zweryfikowanej wcześniej grupie docelowej danego produktu IT. Dzieje się to jednak w oparciu o ogólne zasady usability stron czy aplikacji.

 

Tapicerujemy UI i UX w 2019 roku?

Nowa estetyka starej formy? W przypadku UI i UX to niemal gwarantowany sukces. Sztuką nie jest już bowiem samo postawienie strony czy też stworzenie aplikacji, co powoduje też ich duży zasyp na rynku. Prawdziwie pożądanym wyzwaniem jest tworzenie takich witryn i aplikacji, które nie dość, że przyciągną, to będą na tyle intuicyjne i przyjemne, że użytkownik będzie akurat z nich korzystał. To tak jakby przed tapicerem postawić wyzwanie: “zrób tę kanapę tak, że nikt nie będzie chciał siadać na szweckim Vividusie”.

 

I tutaj prawdziwym polem do popisu będą aplikacje mobilne. Wciąż rosnący trend prymatu smartfonów nad komputerami powoduje, że firmy chcą zaistnieć w gąszczu wersji mobile. Cechuje ją mocne spersonalizowanie, znacznie większe niż w przypadku najbardziej nawet prywatnych notebooków, czy laptopów. Aplikacje muszą temu wyjść naprzeciw, aby zadowolić użytkowników. Stąd też ukłon w stronę specjalistów UI oraz UX. A wciąż niewiele jest jeszcze firm, których działania są ściśle nakierowane na tę tendencję. 2019 rok ma być tym, gdzie UX designer i specjalista UI wyjdą przed szereg innych stanowisk. Skupią się przede wszystkim na wersjach mobile, których użytkowanie ma być coraz prostsze, nie tracąc na bezpieczeństwie. Ich celem będzie dostosowywanie ich do motoryki ciała UU, stąd na przykład trend umieszczania buttonów w miejscach gdzie najczęściej ląduje kciuk (najnowsza aktualizacja Facebooka już przeniosła kultową łapkę w prawy, dolny róg posta). Do tego dane lokalizacyjne, na których opiera się już bardzo dużo personalizowanych aplikacji, będą znacznie dokładniejsze niż do tej pory, tym samym upraszczając, coraz bardziej mobilnym, użytkownikom korzystanie z nich. Tym, co również przejdzie renesans w 2019 roku to maksymalne personalizowanie propozycji. Aplikacje, które będą potrafiły najbardziej trafnie ocenić potrzeby użytkownika, zbierając różnorodne dane o nim w jednym czasie i podsuną mu gotowe, wygodne rozwiązania – osiągną sukces.

 

Jeśli więc nie masz w domu kanapy do odświeżenia to może nadasz świeżość czemuś innemu? Wierzymy, że możemy być Ci w tym pomocni >>>

 

Masz pomysł na biznes?

Skontaktuj się z nami, zobaczymy co możemy dla Ciebie zrobić.

Newsletter
Bądź na bieżąco.
Bez spamu - tylko ważne informacje.
[FM_form id="1"]