Wolfs Technology Fund na 21 edycji Konferencji Wall Street w Karpaczu

Za nami 21. edycja Konferencji Wall Street – największego spotkania inwestorów indywidualnych w Polsce, które odbyło się w dniach od 2 do 4 czerwca w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu.

 

Konferencja Wall Street organizowana przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Trzy dni dyskusji, targów, paneli i wykładów na temat bieżącej sytuacji i przyszłości rynku kapitałowego. Ponad 1000 uczestników, inwestorów, gości specjalnych, analityków, przedsiębiorców oraz 70 spółek.

 

 

Jak podkreślił w rozmowie z Radiem Star Jarosław Dominiak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII) – Konferencja Wall Street to miejsce, w którym od ponad 20 lat spotykają się aktywni uczestnicy polskiego rynku kapitałowego, aby połączyć wysokiej jakości wiedzę, networking oraz rozrywkę.

 

 

„Podczas wydarzenia inwestorzy mogą wymienić się opiniami i spotkać się bezpośrednio z władzami spółek giełdowych – co nie jest takie łatwe na co dzień. Wszystkie kluczowe instytucje infrastrukturalne i finansowe są reprezentowane najczęściej w osobach prezesów, członków zarządu. To niebywała okazja, żeby przez trzy dni intensywnie popracować, posłuchać, podnieść swój warsztat, ale też zadać pytanie, wyartykułować krytykę i oczekiwania w stosunku do osób, które decydują o obliczu polskiego rynku, o tym jak będzie on funkcjonował” – mówił.

 

Zaznaczył, że zatrzymanie negatywnego trendu dotyczącego spadku udziału inwestorów indywidualnych w obrotach na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie może mieć korzystny wpływ na rynek kapitałowy i zaangażowanie Polaków w inwestycje.

 

 

Zwiększenie zaufania do rynku finansowego było jedną z kwestii często podejmowanych przez uczestników konferencji. Jacek Fotek, wiceprezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – zapytany o impuls, który może spowodować większe zaangażowanie Polaków na rynku inwestycyjnym, wskazał kilka czynników.

 

 

„Potrzebujemy dobrej koniunktury utrzymującej się przez kilka następnych kwartałów, dopływu nowych emitentów, nowych emisji, które beda atrakcyjne dla różnych klas inwestorów – instytucjonalnych i indywidualnych. Myślę, że na takie emisje są szanse w najbliższych kwartałach. Potrzebujemy również spółek, które beda wypłacały solidne dywidendy i dzieliły się swoimi dobrymi wynikami z akcjonariuszami, jak również tego, by spółki emitujące obligacje płaciły stabilny, długoterminowy kupon i dzieliły się ze swoimi inwestorami” – powiedział.

W tym roku, okoliczności w których odbywała się Konferencja Wall Street były wyjątkowe, ponieważ po długim czasie marazmu sytuacja na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych się poprawiła. A 31 maja GPW zawarła porozumienie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych o współpracy na rzecz inwestorów indywidualnych.

 

 

Jak podkreślił Leszek Forytta, prezes grupy kapitałowej Wolfs i spółki Wolfs Technology Fund, będącej partnerem wydarzenia, konferencja była znakomitą okazją do pokazania swojej marki i nawiązania nowych kontaktów w środowisku finansowym.

 

 

„Jestem inwestorem giełdowym od bardzo wielu lat, praktycznie od samego początku istnienia GPW, a także członkiem SII i uważam, że Konferencja Wall Street to bardzo dobre miejsce, aby zaprezentować swoją działalność. Jako Wolfs Technology Fund chcieliśmy pokazać swoją markę i to co robimy, tym bardziej, że pod koniec czerwca będziemy już spółką giełdową.” – powiedział.

 

 

„Jesteśmy zadowoleni z efektów, bo zauważyliśmy duże zainteresowanie naszymi spółkami portfelowymi i Wolfsem, inwestorzy bardzo pozytywnie ocenili naszą działalność” – dodał.

 

 

Obecny na Konferencji Mariusz Matrejek, prezes Zarządu Global Investor Club w rozmowie z Radiem Star wskazał na prestiż wydarzenia i potrzebę obecności na tego typu spotkaniach.

 

 

„Global Investor Club jako klub inwestora dba przede wszystkim o nawiązywanie i pielęgnację relacji pomiędzy inwestorami i firmami, które współpracują z inwestorami, także nie wyobrażam sobie by nie być na takiej imprezie. Tym bardziej, że mamy już 21. edycję, ugruntowaną pozycję wydarzenia, około 1000 uczestników, fantastyczne firmy – no i fantastyczne Radio Star. Także jesteśmy tutaj, poszerzamy nasze kontakty, one potem bardzo mocno procentują poza konferencją” – podkreślił.

 

 

 

Konferencja Wall Street była doskonałą okazją do dyskusji na wiele istotnych tematów dotyczących problemów i wyzwań rynku kapitałowego, a także aktualnych trendów w biznesie. Kazimierz Krupa, dziennikarz ekonomiczny, były redaktor naczelny miesięcznika Forbes, zapytany przez Radio Star o branże najbardziej atrakcyjne dla inwestorów, wskazał na nowe technologie.

 

 

„Internet zlikwidował granice, coraz więcej pieniędzy przechodzi z gospodarki tzw. realnej do gospodarki wirtualnej i usług z tym związanych. Także polscy informatycy mają tu niemałe pole do popisu, aby tworzyć nowe start – upy i zatrzymywać je, bo niestety są one natychmiast wykupowane przez Amerykanów, Brytyjczyków, czy Izraelczyków. Nie da się ich zatrzymać na stałe, ale można wypuszczać je na rynek częściowo. Jednak warto je globalizować, chociażby z racji dostępu do innego kapitału, upowszechnienia i zapewnieniu rynków zbytu” – mówił.

 

 

Podobnego zdania odnośnie kierunku, w którym warto dziś rozwijać działalność biznesową była Anna Katarzyna Nietyksza, dyrektor ds. relacji inwestorskich w Wolfs Technology Fund.

 

 

„Inwestorzy cały czas dyskutują o różnego rodzaju strategiach inwestycyjnych i jedną z nich jest wybór sektora, bądź też branży. Taką branżą, która obecnie bardzo prężnie się rozwija jest sektor technologii cyfrowych w tym: Big Data, Fintech, Cloud Computing, czy cyberbezpieczeństwo. Według prognoz Komisji Europejskiej rynek cyfrowych rozwiązań przyniesie około 315 mld wzrostu całej UE” – zaznaczyła.

 

 

Po raz kolejny Konferencja Wall Street była wyjątkową okazją do odbycia bezpośrednich spotkań, rozmów i nawiązania licznych relacji z inwestorami indywidualnymi i środowiskiem związanym z rynkiem finansowym. Jednak oprócz aspektu merytorycznego uczestnicy wydarzenia mogli liczyć również na bogaty program rozrywkowy.

 

W ramach wydarzenia wystąpiła Finalistka Voice of Poland oraz Must be the Music – Natalia Lubrano i Anna Rejda z zespołu REJDOPHONE. Odbył się również uroczysty bankiet wieczorny, podczas którego miało miejsce rozdanie nagród od partnerów wydarzenia i uhonorowanie spółek i dziennikarzy w plebiscycie „Herosi Rynku Kapitałowego.”

 

 

Gosia Prochal/Radio Star

Masz pomysł na biznes?

Skontaktuj się z nami, zobaczymy co możemy dla Ciebie zrobić.

Newsletter
Bądź na bieżąco.
Bez spamu - tylko ważne informacje.
[FM_form id="1"]