Wszyscy oczekują 5G!

Rok 2019 będzie przełomowym w pracach nad technologią 5G. Potrzeby użytkowników Internetu są coraz większe a oczekiwania wobec sieci GSM rosną wprost proporcjonalnie do nich. Internauci przywykli już do szybkiego łącza w komputerach, teraz czekają na to samo w smartfonach.

 

Według danych z zeszłego roku 64% Polaków posiada smartfony a 46% z nich korzysta z Internetu za ich pośrednictwem. Ponadto 48% Polaków przyznaje, że przy smartfonach spędza minimum 2 godziny dziennie. Dane te zwiększają się z roku na rok. Oznacza to pewne przeniesienie do strefy mobile. A za tym idzie zapotrzebowanie na lepszy Internet. Technologia 5G to duża szansa na rozwój kieszonkowej jego formy, która świetnie odpowiada na zapotrzebowanie IoT oraz streaming, których popularność wciąż rośnie.

 

Internet of Things

 

Od lat technologia wkracza w różne dziedziny życia. Szczególnie rozwojowy charakter ma tzw. IoT, czyli Internet of Things. Jest to koncepcja według której realnie istniejące przedmioty mogą pośrednio lub bezpośrednio gromadzić lub wymieniać między sobą dane. Dzieje się to dzięki wykorzystaniu instalacji elektrycznej inteligentnej KNX lub sieci. To wymusza na branży GSM dostarczenie takiego łącza internetowego, które sprosta owemu zapotrzebowaniu. Sterowanie piekarnikiem, by zaczął podgrzewać obiad przed powrotem do domu jest już w zasięgu ręki!

 

Streaming

 

Jest to transmisja strumieniowa, którą cechuje nieprzerwalność i odbiór jeden do jednego. Obecnie coraz rzadziej użytkownicy słuchają muzyki, czy też oglądają filmy uruchamiając pliki komputerowe. Znacznie chętniej korzystają z takich platform jak Netflix, Spotify i wielu innych, które wciąż powstają. Gry wideo również w tym widzą największy obecnie potencjał, relacje przeprowadzane w mediach społecznościowych także dzieją się przy jego udziale. Wyznacza to mocny trend na przyszłość. Jak łatwo przypuszczać i tutaj użytkownicy oczekują, że będą mogli to robić przy pomocy smartphonów, które zawsze mają pod ręką i korzystając z wolnej chwili mogą włączyć ulubione utwory idąc do pracy, czy też obejrzeć w przerwie w pracy najnowsze wiadomości za pomocą telewizji internetowej. I tutaj więc 5G jest mocno wyczekiwanym gościem.

 

Technologia 5G jest Ci dobrze znana? A może projektujesz platformy streamingowe czy też inteligentne urządzenia? Skontaktuj się z nami >>>>

Masz pomysł na biznes?

Skontaktuj się z nami, zobaczymy co możemy dla Ciebie zrobić.

Newsletter
Bądź na bieżąco.
Bez spamu - tylko ważne informacje.
[FM_form id="1"]